אנחנו יהודים משיחיים, אנשים יהודים, שמאמינים באלוהי ישראל ונשענים על דבר אלוהים, ספר הבריתות, ללא מסורת או דת כבסיס לאמונה שלנו. הרבה אנשים יהודים לא מודעים לכך שאלוהים הבטיח את הברית החדשה בתנ"ך:  הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם־יְהוָֹה וְכָרַתִּי אֶת־בֵּית יִשְׂרָאֵל וְאֶת־בֵּית יְהוּדָה בְּרִית חֲדָשָׁה׃ (ירמיה ל"א:ל') אלוהים תיאר את מערכת היחסים שכל אחד ואחד מאתנו יכול לנהל אתו דרך הברית החדשה הזו: …כִּי אֶסְלַח לַעֲוֺנָם וּלְחַטָּאתָם לֹא אֶזְכָּר־עוֹד׃ (ירמיה ל"א:ל"ג)

אנחנו נקראים יהודים משיחיים או נוצרים. יהודי משיחי הוא נוצרי באמונה ויהודי בדם, כפי שהיו תלמידי ישוע אלפיים שנה קודם. יהודי משיחי או גוי מאמין הוא אדם שמאמין בישוע, קרא לו באופן אישי לישועה, בטח בדם ישוע כקורבן אמיתי לסליחת חטאים. זה שונה מקתולים, מרונים, מוסלמים, דרוזים ודתות אחרות, כמו ביהדות, שחסידיה נולדו לדת זו, או בחרו להיות שומרי מצוות. דתות אלו קיימו מצוות ומסורות שנוצרו על ידי אדם במקום להסתמך על דבר אלוהים לבדו.

מקורות הנצרות מוצאם  בתלמידי ישוע שהיו יהודים. הקהילה גדלה וגדלה עד שבירושלים לבדה היו אלפי יהודים מאמינים. למעשה, עד למצור בשנת 132 לספירה, כל מנהיגי הקהילה בירושלים היו יהודים על פי ההיסטוריון, אוסביוס, שכתב את הכרונולוגיה של הבישופים בירושלים.

ישוע אמר לתלמידיו: וִהְיִיתֶם עֵדַי בִּירוּשָׁלַיִם וּבְכָל יְהוּדָה וּבְשׁוֹמְרוֹן וְעַד-קְצֵה הָאָרֶץ׃ (מעשי השליחים א':ח') התלמידים היהודים היו השליחים הראשונים שבישרו לגויים  את סליחת החטאים ואת הגאולה דרך ישוע, המשיח היהודי, לכל העולם.

זאת הייתה משימה קשה לתלמידים היהודים לגייר גויים פגאנים ופוליתאיזם להאמין במשיח היהודי כפי שכתוב בכתבים העבריים. עם זאת, הרבה גויים פנו מעבודת אלילים , האמינו בבשורה, והקהילות הקטנות התחילו להתפשט בכל העולם. קהילת היהודים והגויים שגשגה והתרבתה למרות רדיפת היהודים הכופרים בישראל והקיסרות הרומית.

הבלבול בין הברית החדשה הנוצרית לבין הנצרות הקתולית הפגאנית התחיל כאשר הקיסר הרומי קונסטנטין עלה לשלטון. כדי לאחד את ממלכתו, קונסטנטין המיר את ה"נצרות" כמהלך פוליטי, ושינה את אמונת המקרא לדת, שמאוחר יותר התפתחה לקתולית. צורת החוק של קונסטנטין התנגדה ישירות לברית החדשה ומה שמאמינים אמיתיים האמינו ותרגלו. הנצרות מקורה בישראל, ואילו הקתולית  הפגאנית מקורה ברומא. 

מי שהחזיק בנצרות כפי שכתוב בברית החדשה נחשבו למתנגדים ונרדפו על ידי הכנסייה הקתולית וסמכויות שלטון אחרות. יהודים, פרוטסטנטים, נוצרים וגויים אמיתיים נתפסו כאיום על שלטונה של הכנסייה הקתולית ונאלצו לקבל את עבודת האלילים או להיהרג.  "בהיסטוריה של האינקוויזיציה", קנון ללורנטה, שהיה מזכיר האינקוויזיציה במדריד בשנים 1790-92 היתה  לו גישה לארכיונים של כל בתי הדין, העריך כי בספרד לבד מספר הגינוי היה 3 מיליון איש, ומתוכם  כ 300,000 הועלו על המוקד" (דייב האנט בסיפרו  "אישה רוכבת על החיה", עמוד 79, ראה גם 242). בלימה, פרו, ובמקומות שונים בדרום אמריקה ואירופה, ניתן לבקר במוזיאוני האינקוויזיציה שבו מוצגים המכשירים וחדרי העינויים של האינקוויזיציה הקתולית.

לאורך ההיסטוריה, תמיד היה קו של מאמינים שהחזיקו בדוקטרינה האמיתית של הברית החדשה. אנחנו מזדהים עם האמונות הבפטיסטית ההיסטוריות, כפי שהן מבוססות  אך ורק על דבר האלוהים. הבפטיסטים העצמאיים (שאינם קשורים עם איגוד או באמנה) מאמינים ומלמדים את דבר אלוהים, לא דת או מסורת. האמונה שלנו היא בדבר אלוהים לבדו, שזה התנ"ך.

אנחנו מאמינים בתנ"ך ובברית החדשה, ושהאחד משלים את השני. התנ"ך מדבר על הברית החדשה כפי שכתוב בירמיה ל"א: ל'-ל"ג:  הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם־יְהוָֹה וְכָרַתִּי אֶת־בֵּית יִשְׂרָאֵל וְאֶת־בֵּית יְהוּדָה בְּרִית חֲדָשָׁה׃ לֹא כַבְּרִית אֲשֶׁר כָּרַתִּי אֶת־אֲבוֹתָם בְּיוֹם הֶחֱזִיקִי בְיָדָם לְהוֹצִיאָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם…  הברית החדשה הזו לא תהיה כמו הברית שאלוהים עשה עם משה והיהודים בסיני. הברית החדשה מבוססת על יסודות התנ"ך. הרבה יהודים מופתעים לגלות שהברית החדשה מקורה יהודית והיא התקיימה בישראל. ישוע והתלמידים שלו שמרו חגים והתפללו בבית המקדש. הסופרים של הברית החדשה היו תלמידיו של ישוע, עדי ראיה של חייו, צליבתו ותחייתו. ספרי הברית החדשה נכתבו בימי חייהם של התלמידים.

רדיפות נגד הקהילה היהודית המשיחית בישראל על ידי הרומאים הפכו לאינטנסיביות יותר, וגרמו למאמינים יהודים לברוח לארצות אחרות. יהודים שהיו עדי ראייה לתחיית ישוע היו משוכנעים לחלוטין שישוע הוא המשיח היהודי. כל אחד מ12 שליחיו של ישוע, מת בגלל הבשורה והעדות שהעבירו. למעשה, הרבה מאמינים לאורך ההיסטוריה מתו בגלל אמונתם.

אנחנו מקווים שהמאמרים באתר שלנו יעזרו לך להבין יותר. אם אתה באמת רוצה לדעת את האמת בקש מאלוהי ישראל, להראות לך את הדרך האמתית והתחל לקרוא את הנביאים מהתנ"ך והברית החדשה.