המציאות: למה האמת הוסתרה מאיתנו במשך זמן רב כך כל כך?

למה ההפטרה איננה כוללת בכוונה תחילה את ישעיה נ"ג? מה בדיוק מנסים להסתיר מכם?

למה התלמוד מקלל את מי שמחשב את מועד ביאת המשיח? (סנהדרין צ"ז ב') למה הם לא רוצים שתדעו מיהו המשיח האמיתי?

מה יקרה לך באופן אישי אם תבחר ללכת ברצון אחרי רמאים דתיים?

 מה שהרבנים לא רוצים שתדעו…

המציאות

לאורך הדורות היו דמויות רבות שאנשים האמינו שהן המשיח. המשיחיים מאמינים שישוע מנצרת (שנת 32 לספירה) הוא המשיח. אחרים האמינו שהמשיח הוא שמעון בר–כוכבא (שנת 132 לספירה), משה מכרתים (שנים 440–470 לספירה), שבתאי צבי (1676-1626) ונחמן מברסלב (1810-1722). לאחרונה רבים מהחסידים של

 מנחם מנדל שניאורסון, אשר נפטר בשנת  1994, טוענים שהוא המשיח. משיחים כאלה ממשיכים להופיע בדתות רבות.

Reality-Booklet-Textbox-1

האם אנחנו יכולים לדעת לבטח מי הוא המשיח ומתי הוא יבוא?

האם אנחנו בכלל זקוקים למשיח?

בואו נקדיש כמה רגעים כדי לבחון את השאלות האלה.

המידע המהימן היחיד שיש לנו על המשיח נמצא בכתבי הקודש.

LBC Reality Booklet Textbox3 (1)

"וַיְצַו יְהוָֹה אֱלֹהִים עַל־הָאָדָם לֵאמֹר מִכֹּל עֵץ־הַגָּן אָכֹל תֹּאכֵל׃ וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת."

הספר הראשון בתורה מספר לנו את סיפור הבריאה. אפשר לראות שאדם וחוה חיו במערכת יחסים מושלמת עם הבורא.

בספר בראשית פיתה הנחש את חווה לאכול מפרי העץ שממנו ציווה אלוהים לא לאכול.

האנושות נבראה לחיות לנצח, אבל כשאדם המרה את פי אלוהים ואכל מן הפרי, דבר זה הביא את המוות לאנושות.

למה אנשים מתים היום? מוות פיזי הוא התוצאה של חטא זה.

Reality-Booklet-Textbox3_2

אלוהים בצדקתו שפט את האנושות, אך באהבתו נתן לאנושות הבטחה של תקווה וגאולה.

אלוהים דיבר אל הנחש ואמר: “וְאֵיבָה אָשִׁית בֵּינְךָ וּבֵין הָאִשָּׁה וּבֵין זַרְעֲךָ וּבֵין זַרְעָהּ: הוּא יְשׁוּפְךָ רֹאשׁ וְאַתָּה תְּשׁוּפֶנּוּ עָקֵב."

האיבה בין הזרע העתידי של האישה לבין זרע הנחש נובא מראש. כבר לפני זמן רב ראו הרבנים בדברים האלה את ראשית ההבטחה שאלוהים ישלח גואל, מושיע, אשר יהיה המשיח. אם החטא לא היה נכנס לעולם לא היה צורך במשיח. על ידי פציעת ראש הנחש וניצחונו, המשיח יפצע ויסבול בתהליך.

LBC Reality Booklet Textbox4

בהתחלה, אלוהים לא אומר לנו מי הוא משיח זה, אבל הוא מתחיל לצייר לנו תמונה חיה של מי הוא יהיה כדי שנוכל לדעת ללא ספק מי הוא כאשר יבוא. 5

במשלי ל', אנחנו נשאלים שאלה. בתחילת הפסוק כתוב: "מִי עָלָה־שָׁמַיִם וַיֵּרַד מִי אָסַף־רוּחַ בְּחָפְנָיו מִי צָרַר־מַיִם בַּשִּׂמְלָה מִי הֵקִים כָּל־אַפְסֵי־אָרֶץ מַה־שְּׁמוֹ…" זה ברור שדבר זה מדבר על אלוהים. החלק האחרון של הפסוק מאוד מעניין ואומר, "וּמַה־שֶּׁם־בְּנוֹ כִּי תֵדָע?" האם לאלוהים יש בן?

מה עוד אומר אלוהים על בנו?

תהילים ב' אומר: "נַשְּׁקוּ־בַר פֶּן־יֶאֱנַף וְתֹאבְדוּ דֶרֶךְ כִּי־יִבְעַר כִּמְעַט אַפּוֹ אַשְׁרֵי כָּל־חוֹסֵי בוֹ."

אלוהים אומר שמי שיבטח בבנו ויחסה בו יבורך ומי שלא יעשה כן יאבד ויתייצב בפני משפט אלוהים וזעמו.

LBC Reality Booklet Textbox5

בהתחלה, אלוהים לא אומר לנו מי הוא משיח זה, אבל הוא מתחיל לצייר לנו תמונה חיה של מי הוא יהיה.

ספר מיכה פרק ה' מציין: "וְאַתָּה בֵּית־לֶחֶם אֶפְרָתָה צָעִיר לִהְיוֹת בְּאַלְפֵי יְהוּדָה מִמְּךָ לִי יֵצֵא לִהְיוֹת מוֹשֵׁל בְּיִשְׂרָאֵל וּמוֹצָאֹתָיו מִקֶּדֶם מִימֵי עוֹלָם.

LBC-Reality-Booklet-Textbox5_2

כאן נאמר לנו היכן המשיח יוולד: בבית לחם.

דבר זה פוסל את שניאורסון, את נחמן, את שבתאי צבי, את משה מכריתים, את שמעון בר כוכבא, ועוד רבים אחרים. הפסוק הזה אומר לנו לא רק היכן המשיח ייוולד אלא גם שהוא קיים מִקֶּדֶם מִימֵי עוֹלָם.  זה אומר לנו משהו על הטבע שלו – לא הייתה לו התחלה. הוא יותר מבן-תמותה – הוא נצחי.

LBC-Reality-Booklet-Textbox6

 

בספר דניאל, נאמר לנו מתי יבוא המשיח. דניאל היה אחד מהיהודים הרבים שנלקחו שבי לבבל. בית המקדש הראשון נהרס על ידי הבבלים. כאשר הוא התחיל להתפלל לאלוהים ולהתוודות על חטאיו ועל חטאי אומת ישראל, אלוהים מגלה לדניאל משהו גדול שהוא הולך לעשות.  דניאל פרק ט' מצהיר: "שָׁבֻעִים שִׁבְעִים נֶחְתַּךְ עַל־עַמְּךָ וְעַל־עִיר קָדְשֶׁךָ לְכַלֵּא הַפֶּשַׁע ולחתם חַטָּאוֹת וּלְכַפֵּר עָוֺן וּלְהָבִיא צֶדֶק עֹלָמִים…" מערכת היחסים שהייתה לאלוהים בין בני האדם לבינו בגן העדן תשוקם. אלוהים יביא גאולה שלמה, אבל קודם כל על המשיח "להיכרת".

אלוהים הראה לדניאל בבבל לפני 2,600 שנים, לאחר הרס בית המקדש הראשון, שירושלים תיבנה מחדש ואת התאריך שבו המשיח יגיע.  "וְתֵדַע וְתַשְׂכֵּל מִן־מֹצָא דָבָר לְהָשִׁיב וְלִבְנוֹת יְרוּשָׁלִַם עַד־מָשִׁיחַ נָגִיד שָׁבֻעִים שִׁבְעָה וְשָׁבֻעִים שִׁשִּׁים וּשְׁנַיִם." 

בהתאם לדניאל ט’: ב’, הנבואה הזאת מתייחסת לשנים. לכן 7 שבועות זה “שָׁבֻעִים שִׁבְעָה” שזה 49 שנים, ו 62- שבועות זה “שָׁבעֻיִם שִׁשּיםִׁ ּשְׁנַיִם” שזה 434 שנים.

מהצו לשקם ולבנות מחדש את ירושלים על ידי המלך ארתחששתא, עד לביאת המשיח יש 483 שנים. דבר זה אומר לנו שהביאה של המשיח תהיה בשנת 32 אחרי הספירה, כפי שמחושב בדפים הבאים.

עד כה אנחנו רואים שהמשיח יהיה הבן של אלוהים, שהוא יוולד בבית לחם, שהוא יופיע בשנת 32 אחרי הספירה ושהוא נצחי.

8-9english (1)

LBC-Reality-Booklet-Textbox10

בפסוק

בפסוק הבא מגלה אלוהים לדניאל דבר מה יוצא דופן: "וְאַחֲרֵי הַשָּׁבֻעִים שִׁשִּׁים וּשְׁנַיִם יִכָּרֵת מָשִׁיחַ וְאֵין לוֹ וְהָעִיר וְהַקֹּדֶשׁ יַשְׁחִית עַם נָגִיד הַבָּא…" כלומר, אחרי 483 שנים, המשיח ימות והמקדש ייחרב. המקדש הזה, בית המקדש השני נחרב על ידי הרומאים בשנת 70 לספירה.

המשמעות היא שהמשיח היה צריך למות לפני חורבן בית המקדש השני בשנת 70 לספירה.

prayer book with padlock and chain

ספר דניאל מדבר בהרחבה על המשיח, על זמן בואו ועל האירועים שסובבים את סוף העולם. לכן, ספר דניאל לא נכלל בהפטרה. אם ספר שעוסק כה רבות על המשיח ואיננו כלול בכוונה בהפטרה, זה נראה ברור שהאמת מוסתרת מאיתנו.  למעשה – הרב שמואל נחמני אמר בשמו של רבן יונתן: "תיפח עצמותן של מחשבי קיצין שהיו אומרים כיון שהגיע את הקץ ולא בא שוב אינו בא…" (סנהדרין צ"ז ב'). ברור כשמש שהרבנים ידעו מיהו המשיח שאלוהים זיהה אותו כהמשיח של ישראל, אבל דחו אותו. הרבנים לא רק הסתירו את זהותו מאיתנו, אלא גם קיללו את אלו שרק רצו לדעת מה אלוהים אומר בנוגע למי הוא המשיח ומתי הוא יבוא.

רק כאשר אנחנו מסתכלים בפרק נ"ג בישעיהו (שגם הוא איננו כלול בהפטרה בכוונה) אפשר לראות באופן ברור יותר את הזהות של המשיח ואת מטרת הגעתו. בפסוק ה' כתוב: "וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ מְדֻכָּא מֵעֲוֺנֹתֵינוּ…" המשיח סבל בגלל החטאים שלנו. אולי אתה חושב שאתה אדם טוב. אולי לא הרגת איש, גנבת רכב וכן הלאה, אבל חטאת נגד האלוהים הקדוש. אומרים שיש בתורה תרי"ג מצוות. למצוות הללו יש מטרה – להראות את הצדקה של אלוהים ואת הטבע החוטא של האדם.

??????????????????????????????????????

לעולם לא נצליח לעמוד בדרישות של אלוהים לצדקה, גם אם נתאמץ מאוד. בקהלת ז' כתוב כך: "כִּי אָדָם אֵין צַדִּיק בָּאָרֶץ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה־טּוֹב וְלֹא יֶחֱטָא." בישעיהו ס"ד כתוב: "וַנְּהִי כַטָּמֵא כֻּלָּנוּ וּכְבֶגֶד עִדִּים כָּל־צִדְקֹתֵינו."

התמונה שאלוהים התחיל לצייר לנו בבראשית הולכת ומתבהרת. המשיח יהיה צריך לבוא ולהקריב את חייו ככפרה על חטאינו כדי להשיב את השלום בין אלוהים לאדם.

אלוהים דרש קורבן של בעלי חיים כדי לכפר על החטאים. החזון הוא שהמשיח ימות כקורבן כדי לשלם על חטאינו.

LBC-Reality-Booklet-Textbox12

ישעיהו נ"ג: ח': "…כִּי נִגְזַר מֵאֶרֶץ חַיִּים מִפֶּשַׁע עַמִּי נֶגַע לָמוֹ" הוא מת, אבל הסיבה שבגללה הוא מת היא בגלל החטאים שלנו. הוא סבל מאוד מידי האדם. ישעיהו כתב שיכו אותו, יירקו עליו ואפילו ימרטו את זקנו (ישעיהו נ' וכן בהפטרה לפרשת "עקב").

באותו פרק של ישעיהו נ"ג כתוב: "וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ מְדֻכָּא מֵעֲוֺנֹתֵינוּ מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו…" מטרתו של המשיח הייתה לשאת את העונש על חטאינו ופשעינו כדי לאפשר לנו ליהנות משלום עם אלוהים.

LBC-Reality-Booklet-Textbox12_2

בפסוק הבא כתוב: "כֻּלָּנוּ כַּצֹּאן תָּעִינוּ אִישׁ לְדַרְכּוֹ פָּנִינוּ וַיהוָֹה הִפְגִּיעַ בּוֹ אֵת עֲוֺן כֻּלָּנוּ." אלוהים הטיל על המשיח את כל החטאים שלנו, כגון: שקר, גניבה, ניאוף, זנות, שנאה, תאווה, כישוף, רוגז, זעם, מריבות, ניבול פה, קנאה, צרות עין, רצח, שכרות, הוללות, פעילות הומוסקסואלית, חמדנות, מהומות, סחטנות, עוול, מרמה, עבודת אלילים, וכו'. המשיח סבל בעצמו על החטאים האלו במקומנו.

האם כל זה היה נחוץ? לפי ישעיהו נ"ג, כן. מותו של המשיח היה קרבן על חטא, ואלוהים היה שבע רצון עם קרבן זה. בפסוק י' כתוב: "וַיהוָֹה חָפֵץ דַּכְּאוֹ הֶחֱלִי אִם־תָּשִׂים אָשָׁם נַפְשׁוֹ…"

Slide 1

אנחנו לא רואים את המשיח רק מת, אלא גם נקבר: "וַיִּתֵּן אֶת־רְשָׁעִים קִבְרוֹ וְאֶת־עָשִׁיר בְּמֹתָיו…" בפסוק י' כתוב עוד: "יִרְאֶה זֶרַע יַאֲרִיךְ יָמִים…" כאן אנו רואים שהוא יאריך ימים, כלומר, הפסוק מדבר על תחייה.

שימו לב לתוצאה של הקרבן בפסוק י"א: "מֵעֲמַל נַפְשׁוֹ יִרְאֶה יִשְׂבָּע בְּדַעְתּוֹ יַצְדִּיק צַדִּיק עַבְדִּי לָרַבִּים וַעֲוֺנֹתָם הוּא יִסְבֹּל." אלוהים שבע רצון שכפרת המשיח שילם באופן מלא על חטאינו. עם זאת, כדי להיחשב צדיקים בעיני אלוהים, עלינו לקבל כפרה זאת באופן אישי: “…בְּדַעְתּוֹ יַצְדִּיק צַדִּיק עַבְדִּי לָרַבִּים…”

כל הדמויות שבני האדם חשבו שהם המשיח אינם עומדים בתנאים שהתנ"ך מציג בפנינו:

 • הם לא נולדו בבית לחם
 • הם לא סבלו ומתו בשנת 32 לספירה
 • הם לא היו בעלי טבע נצחי
 • הם לא נקראו בן האלוהים
 • הם לא כיפרו על חטאי האדם
 • הם לא קמו לתחייה מהמתים

אבל כאשר אנחנו בוחנים את חייו של האיש ששמו ישוע, אנחנו מוצאים בחייו הגשמה מלאה של הנבואות שדיברנו עליהן ועוד רבות.

אנחנו יודעים שהמשיח יהיה בן דוד, אבל כשבית המקדש השני נחרב בשנת 70 לספירה נהרסו כל אילנות היוחסין. בשורת מתי נכתבה והתפרסמה לפני חורבן בית שני והיא מתעדת את אילן היוחסין של ישוע.

ישוע הוא צאצא של דוד: "סֵפֶר תּוֹלְדֹת יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ בֶּן־דָּוִד בֶּן־אַבְרָהָם." (מתי א': א').

ישוע נולד בבית לחם: "וַיְהִי בִּימֵי הוֹרְדוֹס הַמֶּלֶךְ כַּאֲשֶׁר נוֹלַד יֵשׁוּעַ בְּבֵית־לֶחֶם יְהוּדָה…" (מתי ב': א').

ישוע בא בזמן המתאים – בשנת 32 לספירה, לפני חורבן בית המקדש השני. הוא סבל בגלל חטאינו בהתאם לישעיהו נ"ג, נקבר וקם לתחייה ביום השלישי (תהילים ט"ז: י'), ויותר מחמש מאות אנשים ראו אותו לאחר שקם לתחייה (הראשונה לקורינתים ט"ו: ו'). והוא "אֲשֶׁר הוּכַן לְבֶן־הָאֱלֹהִים בִּגְבוּרָה…" (רומים א':ד').

אחד

LBC-Reality-Booklet-Textbox15

הדברים שעדיין גורם לאנשים להטיל ספק בכך שישוע הוא המשיח, הוא העובדה שלא היה שלום על הארץ אחרי שהוא הגיע. אבל, חשוב לזכור את הנבואה של דניאל לגבי בוא המשיח. שם כתוב שבית המקדש ייהרס, יהיו מלחמות ולא יהיה שלום עד הסוף. דניאל ט': כ"ו: "יִכָּרֵת מָשִׁיחַ…וְהָעִיר וְהַקֹּדֶשׁ יַשְׁחִית…וְקִצּוֹ בַשֶּׁטֶף וְעַד קֵץ מִלְחָמָה נֶחֱרֶצֶת שֹׁמֵמוֹת." יהיו שממות עד סוף איזה מלחמה?

המלחמה האחרונה לפני חזרתו של המשיח תהיה המלחמה שבה יצאו כל העמים נגד ירושלים. זכריה י"ב: ט' אומר: "וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא אֲבַקֵּשׁ לְהַשְׁמִיד אֶת־כָּל־הַגּוֹיִם הַבָּאִים עַל־יְרוּשָׁלִָם׃ וְשָׁפַכְתִּי עַל־בֵּית דָּוִיד וְעַל יוֹשֵׁב יְרוּשָׁלִַם רוּחַ חֵן וְתַחֲנוּנִים וְהִבִּיטוּ אֵלַי אֵת אֲשֶׁר־דָּקָרוּ…"  יושבי ירושלים יספדו כשיראו את ישוע המשיח, שנדקר על חטאינו על הצלב לפני אלפיים שנה, אחר כך הוא יקים את מלכותו על הארץ ויכונן שלום.

???????????????????

ביום כיפור היה צריך להקריב קורבן כדי לכסות על החטאים של האנשים. בפרשת "אחרי מות" בתורה כתוב: "כִּי נֶפֶשׁ הַבָּשָׂר בַּדָּם הִוא וַאֲנִי נְתַתִּיו לָכֶם עַל־הַמִּזְבֵּחַ לְכַפֵּר עַל־נַפְשֹׁתֵיכֶם כִּי־הַדָּם הוּא בַּנֶּפֶשׁ יְכַפֵּר."

מאז חורבן בית שני לפני כמעט אלפיים שנה, בלתי אפשרי לכפר על חטאים בהתאם למצוות התורה. אומרים לנו שאת מקום הקרבנות בבית המקדש תופסים תפילות, מעשים טובים, מצוות וכן הלאה. אבל, אלוהים אמר שאם איננו ממלאים את כל המצוות רובצת עלינו קללה, ואלה כוללות גם את הכפרה על חטאינו באמצעות קורבן בבית המקדש. עם זאת, אלוהים לא השאיר אותנו מקוללים וחוטאים חסרי תקווה. באהבתו הודיע לנו אלוהים בחסדו באמצעות הנביא ירמיהו כשש מאות שנים לפני בוא המשיח שהוא יכרות אתנו ברית חדשה.

LR DP_7905437_real estate agent

חשוב על סיפור להמחשה: שני אחים חתמו על חוזה שכירות לדירה ושניהם קיימו את חובותיהם לבעל הדירה. בעל הדירה הודיע להם מראש שהבניין שבו הם נמצאים נועד להריסה וציין עד איזה תאריך עליהם לעבור. בנדיבותו החליט בעל הדירה לבנות לאחים בית חדש ויפה כדי שיוכלו לעבור אליו ואפילו כלל בסעיף החדש סעיף אחזקת דירה חינם. האח הצעיר עבר לבית החדש בשמחה בהתאם לחוזה החדש, אבל האח המבוגר יותר סירב לחוזה החדש והוצא מביתו כשהבניין נהרס. הוא רכש אי-אמון כלפי בעל הבית ונטר טינה כלפי אחיו אבל בגלל המסורת הוא המשיך לקיים את התנאים שעוד אפשר היה לקיים בחוזה הישן.

אלוהים אמר לנו בבירור דרך הנביאים שהמשיח יהיה הכפרה החדשה שלנו. ישוע מת כקורבן על חטאינו ממש

LBC-Reality-Booklet-Textbox18

לפני שבית המקדש השני נהרס, ובכך כרת לנו ברית טובה יותר עם סליחה נצחית.

ישוע בא לארץ כדי לשאת את חטאינו, להיות הכפרה המושלמת עבורנו ולפייס בינינו לבין אלוהים לנצח. כעת אתה יכול לבחור אם לקבל את הכפרה הזאת או לסרב לה. כדאי שתבחן אותה ברצינות. חקור את הכתובים וקרא את הברית החדשה. בסופו של דבר, ההחלטה שלך תקבע את היעד הנצחי שלך – אם תהיה רשום בספרו של אלוהים או ששמך ימחק. (דניאל י"ב: א'-ג').

כשגבר מציע נישואין לאישה, אין עתיד למערכת היחסים כל עוד האישה איננה מקבלת את הצעתו. באותו אופן, גם אנחנו צריכים להיענות להצעתו של המשיח להיות הקורבן על החטאים שלנו באופן אישי ולקבל אותו כמהמושיענו, כדי שנוכל להיצדק מחטאינו בפני אלוהים.

חשוב לשקול מראש את המחיר; המחיר של אי קבלת הסליחה של אלוהים הוא הפרדה נצחית מאלוהים באש שאינה נכבית (ישעיהו ל"ג: י"ד). המחיר על קבלת המשיח עלול להיות דחייה מצד חברים ובני משפחה. "שִׁמְעוּ דְּבַר־יְהוָֹה הַחֲרֵדִים אֶל־דְּבָרוֹ אָמְרוּ אֲחֵיכֶם שֹׂנְאֵיכֶם מְנַדֵּיכֶם לְמַעַן שְׁמִי יִכְבַּד יְהוָֹה וְנִרְאֶה בְשִׂמְחַתְכֶם וְהֵם יֵבֹשׁוּ." (ישעיהו ס"ו: ה').

בהתקרבותך לאלוהים צריך לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

 • להודות  שפשעת וחטאת נגד אלוהים
 • להתוודות על חטאיך האישיים לאלוהים ולהשליך אותם לישוע המשיח
 • לקבל את מותו ואת דמו של ישוע המשיח שנשפך בעבור החטאים שלך
 • להאמין שישוע המשיח קם מן המתים ככתוב בכתובים
 • לבקש מישוע שיהיה האדון והמושיע האישי שלך
 • להודות לאלוהים על הישועה שלך
 • זה זמן טוב להקדיש את חייך כדי לשרת אותו

"וְהַמְקַבְּלִים אֹתוֹ נָתַן־זְכוּת לָהֶם לִהְיוֹת בָּנִים לֵאלֹהִים הַמַּאֲמִינִים בִּשְׁמוֹ." (יוחנן א': י"ב)

?????????????????

"דִּרְשׁוּ יְהוָֹה בְּהִמָּצְאוֹ קְרָאֻהוּ בִּהְיוֹתוֹ קָרוֹב׃ יַעֲזֹב רָשָׁע דַּרְכּוֹ וְאִישׁ אָוֶן מַחְשְׁבֹתָיו וְיָשֹׁב אֶל־יְהוָֹה וִירַחֲמֵהוּ וְאֶל־אֱלֹהֵינוּ כִּי־יַרְבֶּה לִסְלוֹחַ.” (ישעיהו נ"ה: ו'-ז')

"כִּי־כָכָה אָהַב הָאֱלֹהִים אֶת־הָעוֹלָם עַד־אֲשֶׁר נָתַן אֶת־בְּנוֹ אֶת־יְחִידוֹ הַמוּלָד לְמַעַן לֹא־יֹאבַד כָּל־הַמַּאֲמִין בּוֹ כִּי אִם־יִחְיֶה חַיֵּי עוֹלָם. כִּי הָאֱלֹהִים לֹא־שָׁלַח אֶת־בְּנוֹ אֶל־הָעוֹלָם לָדִין אֶת־הָעוֹלָם כִּי אִם־לְמַעַן יִוָּשַׁע בּוֹ הָעוֹלָם." (יוחנן ג': ט"ז-י"ז)

"כִּי־כֹל אֲשֶׁר־יִקְרָא בְּשֵׁם יְהוָֹה יִמָּלֵט."  (רומים י': י"ג).

הבהרה: מי שלא למד את הברית החדשה מקשר תכופות את המשיחיות עם הכנסייה הקתולית. זה מגוחך מאחר שהברית החדשה מגנה אלילים ותועבות רבות אחרות בדת הקתולית (הראשונה לקורינתים ו': ט'-י'). בתקופת האינקוויזיציה עונו ונרצחו משיחיים רבים לצד יהודים רבים. הדבר היחיד שמקשר את הברית החדשה לקתולים הוא הנבואה של חורבן הכנסייה הקתולית הקרב (התגלות י"ז). הכנסייה הקתולית מלמדת את הדת שלה במקום לעודד את אנשיה לקרוא את הכתובים בעצמם ולהאמין במה שאלוהים אמר.

Button PDF Download